KREDYT HIPOTECZNY

tel. 604 082 162    kredyty@maklerhaus.pl

Chcesz zrealizować marzenie o zakupie własnego mieszkania lub domu? Nasz niezależny Ekspert - Doradca Kredytowy przeanalizuje Twoje potrzeby, możliwości i dobierze najlepsze oferty kredytów hipotecznych całkowicie BEZPŁATNIE. Analiza stale zmieniających się ofert jest niezwykle czasochłonna - warto więc przekazać to zadanie specjaliście, który robi to na co dzień, a dodatkowo ma możliwość negocjacji warunków z bankami.

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest dobór odpowiedniej oferty. Warto umówić się na spotkanie z naszym Ekspertem, który podczas jednej rozmowy będzie w stanie zaprezentować Państwu oferty wielu banków. Porówna je dla Was w sposób jasny i przejrzysty, omawiając przy tym składowe kredytu. Przedstawi proces i czas jego trwania. Ekspert podczas spotkania zada wiele pytań dotyczących  planowanej inwestycji a także Waszej sytuacji finansowej. Zebranie takich informacji pozwoli Ekspertowi przygotować propozycje odpowiednie do Waszych oczekiwań, np. wysokość wkładu własnego, rząd kosztów początkowych czy możliwość wcześniejszej spłaty kredytu.

I tutaj przechodzimy do kolejnego ważnego punktu; dokładny wywiad pozwoli na ocenę Państwa możliwości, jeszcze przed złożeniem wniosku do banku. Nasz Ekspert bada Waszą zdolność kredytową i analizuje ryzyko transakcji. Zestawia całość z wymaganiami różnych banków, jest w stanie oszacować w którym z nich macie możliwość uzyskania kredytu. Banki nastawiają się na konkretne grupy klientów, prowadząc przy tym różne polityki przyznawania ich oceny. W sytuacji gdy aktualnie nie spełnicie kryteriów kredytobiorcy, nasz Ekspert podpowie jak przygotować się aby udało się osiągnąć zamierzony cel.

Kolejnym nieodzownym elementem kredytu są uwielbiane przez nas wszystkich dokumenty. Niewiele trzeba, aby zagubić się w gąszczu papierów, a ich uzupełnianie może przyprawić o ból głowy, zwłaszcza, że każdy bank ma swój zestaw formularzy. Na szczęście nasz Ekspert jest między innymi od tego by Was w tym wspomóc. Zadba o poprawne wypełnienie wniosku, wskaże Wam dokumenty, które trzeba przekazać do uzupełnienia pracodawcy bądź księgowej. Profesjonalista w Waszym imieniu skompletuje dokumenty dotyczące inwestycji, zwłaszcza w przypadku zakupu nieruchomości, gdzie wymagany jest szereg pozwoleń, dokumentacji budowlanych i urzędowych. Skrupulatne przygotowanie dokumentów niezbędnych do złożenia wniosków, znacznie usprawni proces udzielania kredytu. Profesjonalny Ekspert, aby zwiększyć szanse powodzenia całego przedsięwzięcia, złoży minimum dwa wnioski, do różnych banków.

Kredyt hipoteczny - to rodzaj zobowiązania finansowego długoterminowego zaciąganego na potrzeby zakupu lub budowy nieruchomości. Zabezpieczeniem tego zadłużenia jest hipoteka, czyli ograniczone prawo rzeczowe dotyczące danej nieruchomości.

Celem wnioskowania o kredyty hipoteczne może być:

  • kupno mieszkania lub domu jednorodzinnego,

  • wykup mieszkania komunalnego lub zakładowego,

  • spłatę kredytu mieszkaniowego.

W przypadku budowy, wykończenia czy dużego remontu (do którego przeprowadzenia jest potrzebne pozwolenie na budowę) domu jednorodzinnego lub mieszkania mówi się o kredycie budowlano-hipotecznym.

Różni się  on od zwykłego kredytu hipotecznego między innymi faktem, iż wypłacany jest on nie jednorazowo, ale w tzw. transzach.